Scroll to navigation

cman(5) Кластерні файлові системи cman(5)

ІМ'Я

cman - секція cman файлу налаштувань cluster.conf.

ОПИС

Cman змінні налаштувань поміщаються в секції <cman> </cman>файлу налаштувань cluster.conf. Повузлові налаштування, що відносяться до cman поміщаються в стандартні секції <clusternode> </clusternode> Всі опції налаштування cman є необов'язкові; звично не потрібні.

ОПЦІЇ


По замовчуванню, cman буде використовувати UDP порт 6809 для зв'язків між вузлами. Порт можна змінити наступним чином:
<cman port="6809">
</cman>


Кількість очікуваних голосів використовується cman для визначення кворуму. Кластер працює з кворумом коли сума поточних членів є більше половини всіх очікуваних голосів. По замовчуванню cman_tool встановлює кількість очікуваних голосів, як суму всіх вузлів оголошених в cluster.conf. Це можна змінити вказавши змінну expected_votes наступним чином:
<cman expected_votes="3">
</cman>
Якщо кластер стає розділеним на частини, невірне визначення цієї опції може привести до збільшення кворуму більш ніж однією частиною. В цьому випадку, вузли в кожній з частин надаватимуть кластерний сервіс.


Звично, при зупинці вузла вузол що продовжує працювати перестане надавати кластерний сервіс із за відсутності кворуму (у випадку коли кожний вузол має 1 голос). Спеціальна опція налаштування може бути встановлена для дозволу одному вузлу, що залишився продовжувати надавати сервіс після зупинки партнера. Для цього тільки два вузла кожний з одним голосом може бути оголошений в cluster.conf. Опції two_node i expected_votes мусять приймати значення 1 в секції cman:
<cman two_node="1" expected_votes="1">
</cman>


По замовчуванню кожний вузол дає 1 голос при підрахунку кворуму. Поведінку можна змінити вказавши кількість голосів, що надається вузлу наступним чином:
<clusternode name="nd1" votes="2">
</clusternode>


По замовчуванню вузлу присвоюється стан nodeid програмою управління кластером cman коли вузол приєднується до кластеру. Поведінку можна змінити вказавши nodeid тут. Визначивши опцію ми гарантуємо, що даний вузол завжди матиме той самий ID. Програми вузла не працюватимуть коли ви намагатиметесь вказати nodeid, що вже використовується кластером.
<clusternode name="nd1" nodeid="1">
</clusternode>


Cman можна налаштувати використовувати групову адресацію замість broadcast (broadcast використовується по замовчуванню коли не вказано ніяких параметрів групової адресації). Для налаштування групової адресації використовуйте налаштування в секціях <cman> та <clusternode>:
<cman>
<multicast addr="224.0.0.1"/>
</cman>


<clusternode name="nd1">
<multicast addr="224.0.0.1" interface="eth0"/>
</clusternode>
Груповий адрес мусить відповідати та бути налаштований належним чином для мережевої карти даного вузла.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

cluster.conf(5), ccs(7), cman_tool(8).

v 1.01.00 переклад альфа версія 2007-10-27-16:31 © 2005-2007 DLOU, GNU FDL